
Scenario analyse (incl. E-learning)
Scenario denken is een belangrijk hulpmiddel om beslissingen te nemen als de onzekerheid van de scenario's heel hoog is.

Tijdens deze opleiding komen vakinhoudelijke analyseaspecten aan de orde waarmee een medewerker in de kredietprakijk van Groot Zakelijk te maken heeft.
Analyse van structuren van grote ondernemingen; risico's bij dochter, zustermaatschappijen en onderlinge transacties. Analyseren van (minderheids)deelnemingen. Consolidatieregels en inzicht in geconsolideerde en enkelvoudige jaarcijfers (welke heb je wanneer nodig)?
Bij ondernemingen in het grootzakelijke segment is het van belang de jaarcijfers grondig te analyseren om een goed oordeel te geven over de financiële situatie van de onderneming. . Bijvoorbeeld de waardering van balansposten, onderlinge geldstromen, het vermogen (en de correcties daarop) en de kasstromen en liquiditeit. Ook is het van belang het verdienmodel goed in beeld te hebben en dit te koppelen aan de omzet, BWM en de gevoeligheden hierin (KPI's). Dit komt tijdens deze training uitgebreid aan bod.
Ter voorbereiding op de opleiding wordt de e-learning 'Balansanalyse' ter beschikking gesteld, zodat de kennis al in de voorbereidingsfase is opgedaan en tijdens de opleidingsdag voornamelijk bij praktijksituaties en voorbeelden kan worden stilgestaan.
Gerelateerde blogs:
Drs. J.G.H.J.M. van Eck (Jorrit) studeerde Bestuurlijke Informatiekunde aan de Universiteit van Tilburg. Hij heeft meer dan 20 jaar ervaringen in het bankwezen, hoofdzakelijk in het zakelijke domein zowel als specialist als in diverse management functies. Hierbij was hij commercieel actief in zowel het grootzakelijke segment als voor MKB ondernemingen. In deze periode gebruikt Jorrit zijn ruime ervaring ook als trainer, hierbij hecht hij veel waarde aan de toepasbaarheid van de opgedane kennis.
Zijn kennis op het gebied van financiële analyse, zakelijke kredietverlening en -beoordeling zet hij in als trainer voor FOI en bij de contacten met opdrachtgevers en het invullen van hun vragen. Vanaf 2018 is Jorrit ook als partner verbonden aan FOI.
20 juni 2023 | 09:00 - 12:00 |
21 juni 2023 | 09:00 - 12:00 |
27 juni 2023 | 09:00 - 12:00 |
28 juni 2023 | 09:00 - 12:00 |
26 september 2023 | 13:00 - 16:00 |
27 september 2023 | 13:00 - 16:00 |
3 oktober 2023 | 09:00 - 12:00 |
4 oktober 2023 | 09:00 - 12:00 |
8 november 2023 | 09:00 - 16:00 |
15 november 2023 | 09:00 - 16:00 |
De totale investering voor de training is €1.115,-
Dit bestaat uit:
En is inclusief:
De trainingen van FOI zijn vrijgesteld van BTW.
Ter voorbereiding op de training dien je de e-learning Balansanalyse te volgen. De kosten hiervoor zijn inbegrepen in de totale trainingskosten.
In de week voorafgaand aan de training ontvang je de factuur. Deze wordt digitaal verstuurd. Indien er afwijkende factuurgegevens zijn kun je dit doorgeven bij je aanmelding.
Vanaf 6 personen kan een incompany opleiding al een financieel voordeel opleveren. Benieuwd naar de kosten voor een incompany opleiding? Vraag HIER een offerte aan.